Makijaż permanentny

Makijaż permanentny Do cennika

Oferujemy Paniom nowy rodzaj makijażu ust, oczu i brwi utrzymujący się do 2-4 lat tzw. makijaż trwały.

Mikropigmentacja, inaczej makijaż permanentny lub makijaż trwały, jest zabiegiem należącym do kosmetyki estetycznej. Wykonujemy go w celu podkreślenia naturalnej urody bądź skorygowania jej mankamentów. Dobrze wykonany makijaż permanentny, daje w pełni naturalny i estetyczny wygląd. Makijaż ten jest metodą służącą do naturalnego podkreślenia konturu ust, brwi i oczu. Poprawia kształt ust( wypełnienie w całości kolorem, rozświetlenie), linię brwi czy oprawę oczu. Makijaż permanentny nie maluje lecz w sposób naturalny podkreśla kontury, stąd bardzo ważne jest dobranie barwników w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu. Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nie toksyczne i nie alergizujące zostają osadzone w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się tam w sposób widoczny do ok.2-5 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnieniu. Pigment wprowadzany jest za pomocą jednorazowych modułów igłowych.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia możemy pokazać się w pracy. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać- jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż -linergistkę. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami. Skórę należy przemywać wodą lub delikatnym tonikiem. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani na basen, do 6 tygodni należy unikać kontaktu ze słońcem. Na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia barwnik jest najmniej widoczny i nie należy się tym przejmować, ponieważ właściwy kolor pigmentu widoczny jest 30-40 dni po zabiegu. Wtedy następuje utrwalenie barwnika w naskórku. Kontrolujemy i oceniamy proces wchłonięcia pigmentu: intensywność koloru, równomierne rozłożenie barwnika. Decydujemy czy potrzebna będzie korekta, czy wybrany kształt i kolor odpowiada klientowi. Jeżeli wymagana jest dalsza korekta, zabieg wykonujemy nie wcześniej niż 30 dni po zakończonej regeneracji naskórka.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • infekcja,
  • ciąża,
  • padaczka,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • przyjmowanie leków sterydowych.

Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również przy dopełnieniu)stosować preparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza. Ewentualnie lek homeopatyczny Herpes Simplex Nosode, który wzmacnia organizm, tydzień przed i po zabiegu.

Z powodu ciągłego złuszczania się naszego naskórka, aby utrzymać intensywność koloru należy dokładać barwnik średnio raz do roku (jest to bardzo indywidualne, zależne od rodzaju skóry i intensywności wybranego barwnika). Już od dnia wykonania makijażu barwnik systematycznie jaśnieje. Jeżeli w ciągu 2-4 lat od wykonania makijażu barwnik nie będzie dokładany, to po tym czasie zostaną tylko jego delikatne ślady. Skrupulatna pielęgnacja oraz preparaty ochronne i pielęgnujące mają ogromny wpływ na zachowanie trwałości pigmentu i proces regeneracji. Efekt końcowy jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju skóry oraz jej stanu w dniu zabiegu. Czas gojenia uzależniony jest od pigmentowanej okolicy: usta 4-5 dni, brwi 6-8 dni, oczy 2-3 dni. W celu utrzymania makijażu jak najdłużej należy zabezpieczać pigmentowaną okolicę kremami z filtrem przeciwsłonecznym. Podczas procesu gojenia nie wykonywać makijażu w strefie mikropigmentacji. Pigmentowanej strefy nie należy drapać, trzeć, skubać, nie usuwać na siłę strupków oraz nie stosować żadnych peelingów.

W przypadku makijażu ust w pierwszym dniu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Po każdym posiłku należy opłukać usta, by usunąć resztki soli i kwasów z pożywienia. Następnie zaaplikować polecony krem pielęgnacyjny. Unikamy pomadek i błyszczyków używanych do tej pory, aż do wygojenia, ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki. Bezpośrednio po makijażu permanentnym oczu można stosować zimne okłady np. z zielonej herbaty, świetlika oraz przemywać je solą fizjologiczną.

Nie zakładać szkieł kontaktowych przez 4-5 dni. Unikać wykonywania makijażu podczas gojenia się powiek ze względu na możliwą infekcję brzegów powiek oraz ryzyko niewystarczającego przyjęcia się barwnika. Nie stosować preparatów zbyt tłustych oraz aplikowania zbyt grubej warstwy, co może spowodować okluzję niesprzyjającą prawidłowemu gojeniu się. Preparaty antywirusowe (zovirax, antywir, haskovir) można stosować tylko w przypadku wystąpienia opryszczki.

Intensywność pigmentu oraz jego kolor zależą od następujących czynników:

  • typu cery oraz wieku klienta,
  • procesu fagocytozy pigmentu (odpowiedzi immunologicznej),
  • stosowanej techniki zabiegowej,
  • pielęgnacji pozabiegowej.

Czas utrzymania się pigmentu w skórze jest indywidualny. Wynosi 2-5 lat i zależy od:
  • użytego barwnika,
  • ekspozycji na słońce,
  • przyjmowanych leków,
  • sposobu pielęgnacji skóry,
  • typu cery klienta,
  • głębokości aplikacji.

Pamiętaj!

Makijaż permanentny nie jest tradycyjnym makijażem i nigdy nie będzie wyglądał tak samo, powinien podkreślać naszą twarz, a nie ją przerysowywać. Zmysłowy i elegancki makijaż permanentny, nie powinien zdradzić sekretu urody noszącej go kobiety. Makijaż permanentny może wykonać sobie każda osoba. Nie zależnie od wieku i płci, jeżeli nie zostaną stwierdzone przeciwwskazania.


Makijaż permanentny - brwi oraz kreska na powiece dolnej i górnej


Stylizacja rzęs

Do cennika

Zabieg wykonujemy najwyższej jakości rzęsami syntetycznymi z proteinami jedwabiu. Rzęsy te wyróżnia głęboka, czarna barwa i piękny połysk (na życzenie kolor rzęs do wyboru). Unikalny skład zapewnia trwałość, lekkość i idealne wyprofilowanie. Dostępne w dwóch skrętach J i C, w dwóch grubościach 0,15 mm, 0,20 mm oraz długościach 7 mm – 14 mm pozwolą osiągnąć pożądany efekt od naturalnego po spektakularny.

Zabieg polega na aplikacji rzęs techniką 1/1, czyli przyklejeniu profesjonalnym klejem jednej rzęsy syntetycznej do jednej naturalnej. Klej nie dotyka skóry, a jedynie łączy obie rzęsy, dlatego ryzyko reakcji uczuleniowej jest minimalne. Rzęsy aplikowane ta metodą stają się dłuższe, a spojrzenie jest intrygujące i naturalne.

Zabieg zagęszczania rzęs jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia, dla pań dojrzałych , by podkreślić oprawę oka lub jednorazowo na okres wakacji lub przed imprezą (wesele, studniówka). Są wytrzymałe, odporne na wilgoć, trwałe i elastyczne, a przy tym wyglądają naturalnie i lekko. Profesjonalnie nałożone nie obciążają Twoich rzęs i nie powodują uczucia dyskomfortu.

Po aplikacji rzęs nie musisz rezygnować z pływania, sauny, czy wizyty w SPA. Do pielęgnacji i demakijażu oczu nadal używasz swoich ulubionych preparatów, pod warunkiem, że nie są one dwufazowe lub nie mają oleistej konsystencji.

Każda doklejona rzęsa wypada w procesie starzenia się rzęsy naturalnej, dlatego też zabieg uzupełniania rzęs należy wykonać w odstępie 3-4 tygodni.